piknik podlaski

Stron a Główna / Kontakt

 

JEDNODNIOWA WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI "KOPERNIK"

wycieczki szkolne

Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki "Kopernik"

Program wycieczki: Zwiedzanie około 4 - 5 godz.:

Centrum Nauki Kopernik Ponad 450 eksponatów w sześciu tematycznych galeriach oraz Teatr Robotyczny, Park Odkrywców i planetarium. Zaawansowane technologie i multimedia, ale też proste rozwiązania, często oparte na wynalazkach sprzed wielu lat. Nauka i sztuka razem. Testuj samodzielnie. Jakie są możliwości ludzkiego organizmu? Sprawdzaj. Czy można wpływać na otaczający świat? Poszukuj odpowiedzi. Wystarczy przyjść, żeby zagrać na laserowej harfie lub sprawdzić, czy wygodniej leży się na piłkach, czy na gwoździach.

Centrum Nauki Kopernik

 ŚWIAT W RUCHU
Nasza planeta, woda w oceanie, krew w naszych żyłach, cząsteczki tworzące niezbędne do oddychania powietrze - cały otaczający nas świat jest w nieustannym ruchu. Dzięki eksponatom tworzącym wystawę można się dowiedzieć, jak rozchodzą się fale dźwiękowe oraz światło, a także w jaki sposób wprawiane są  w ruch palce dłoni. To również okazja do samodzielnego wyprodukowania prądu elektrycznego, do przyjrzenia się, jak powstaje tornado oraz doświadczenia tego, co się dzieje podczas trzęsień ziemi. 

TEATR ROBOTYCZNY
Teatr Robotyczny to jeden z najbardziej prestiżowych i oryginalnych projektów Centrum Nauki Kopernik. To teatr, w którym występują roboty, a dokładnie RoboThespiany, czyli RoboAktorzy. Roboty powstały w brytyjskiej firmie Engineered Arts Ltd. CNK odpowiada za stworzenie scenariuszy oraz oprawę audiowizualną przedstawień. Dialogi nagrano w warszawskim studiu Sonica.

PARK ODKRYWCOWCentrum Nauki Kopernik
Park Odkrywców jest zieloną przestrzenią wokół budynku CNK, tuż nad samą Wisłą, miejsce odpoczynku dla całych rodzin, o charakterze edukacyjnym 
i rozrywkowym. Nad projektem tego ogrodu pracowali wspólnie inżynierowie, artyści 
i projektanci zieleni. Można tu odpocząć od miejskiego zgiełku, zajrzeć do plenerowej galerii lub wysłuchać koncertu, rozkoszując się panoramą Wisły, a także eksperymentować na nowoczesnych stanowiskach z instalacjami i projektami artystycznymi. Na dźwiękowym eksponacie Szeptacze zwiedzający skomponują koncert na naturalne dźwięki: odgłosy grzmotu, wody i wulkanu, a dzięki dźwiękowym instalacjom, takim jak Echo, Konferencja czy Zwierciadła Akustyczne będą komunikować się na odległość.

Centrum Nauki KopernikKORZENIE CYWILIZACJI   
Wystawa umożliwiająca odbycie podróży od zamierzchłych dziejów po czekającą nas przyszłość, oraz poznanie najważniejszych osiągnięć ludzkiej myśli. Szukając źródeł współczesnej cywilizacji masz okazję wybudować most według projektu Leonarda da Vinci, wczuć się w rolę archeologa używającego robotów podczas wykopalisk, a także poznać wykorzystywane dawniej i dzisiaj źródła energii. Nasza cywilizacja to nie tylko technika, ale także sztuka i muzyka. Chętni mają tu szansę spróbować odczytać naskalne malowidła, a także samodzielnie zagrać na laserowej harfie. Uwaga! W trakcie eksperymentów na eksponacie wodnym, dzieci mogą się zachlapać. Prosimy o zabranie ubrań na zmianę. 

Cena zawiera:

  • Grupa min 40 osób
  • Przejazd autokarem Białystok - Warszawa - Białystok.
  • Opieka pilota
  • Ubezpieczenie.

wycieczki szkolne

 
Copyright© 2014 Patrol Adventure
 
Treść i inna zawartość strony należy do Patrol Adventure. Kopiowanie bez zgody jest zabronione.